logo yanı slayt
logo yanı slayt

Şanlıurfa’da Yılın İlk Fındıkları Rağbet Gördü

Şanlıurfa’da yeşil kabuklu fındık rağbet görüyor. Şanlıurfa’dan Karadeniz’e çalışmaya giden vatandaşların yeşil kabuklu fındık göndermesi üzerine Şanlıurfa’da yeşil kabuklu fındıklar vatandaşların ilgisini çekti.

Dalından yeni kesilip, kabuklu haliyle satışa sunulan fındıklar ilk olduğu gerekçesiyle Şanlıurfa’da çok rağbet gördü. Tezgaha döküldüğü gibi alıcısının çok olduğunu söyleyen satıcı, Şanlıurfalılar yeşil kabuklu fındıklara çok rağbet gösterdi dedi. Ancak ham olduğundan yeşil kabuklu fındıkların çok tüketilmemesi konusunda uzmanlar uyarıyor. Ham fındıkların çeşitli hastalıklara yol açtığını belirten uzmanlar, fındıkların sınırlı sayıda tüketilmesini öneriyor. Yeşil kabuklu fındıkların 2 günden beri Şanlıurfa’da satışa sunulduğunu ve oldukça alıcısının çok olduğunu söyleyen satıcı “ Bu fındıklar bu senenin ilk fındıklarıdır. Belki Karadenizliler bile yememiştir ama Şanlıurfalılar yemeye başladı. Karadeniz’e giden arkadaşlarımız tarafından gönderilen fındıkları biz de burada vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz ve oldukça çok satılıyor. Bize de fazla gelmediği için bazı müşteriler boş dönmek zorunda kalıyor. Fındıkları tezgaha döktüğümüz gibi tezgah önünde kuyruk oluşuyor” şeklinde konuştu.

Yılın ilk fındıkları olması ve tam olgunlaşmamış olması vatandaşlar için tehlike de oluşturuyor. Uzmanlar, ham fındıkların çok tüketilmemesi konusunda uyardı.(Gülizar Gülebak)

Benzer yazılar

Bir Yorum Yazın

sanalbasin.com üyesidir